به زودی یک ایستگاه فضایی جدید پرتاب می‌شود

به زودی یک ایستگاه فضایی جدید پرتاب می‌شود

نمونه اولیه ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین و نمونه‌ای از فضاپیمای سرنشین‌دار نسل جدید این کشور پس از یک هفته حمل و نقل وارد سایت پرتاب شد.

به گزارش فارسیها به نقل از فارس، نمونه اولیه ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین و نمونه‌ای از فضاپیمای سرنشیندار نسل جدید این کشور پس از یک هفته حمل و نقل  وارد سایت پرتاب شد.

دفتر مهندسی فضایی چین با اعلام این خبر گفت: این ماژول اصلی در تمرین مشترک با موشک حامل Long March-۵B در مرکز پرتاب فضایی Wenchang شرکت خواهد کرد، در حالی که فضاپیمای سرنشین‌دار جدید در نیمه اول سال جاری پرتاب می‌شود.

دفتر مهندسی فضایی چین تأکید کرد: این بدان معنی است که ایستگاه فضایی چین در فضا به زودی کار خود را آغاز می‌کند.

فضاپیمای سرنشین دار نسل جدید ۸.۸ متر طول دارد و وزن آن ۲۱.۶ تن است؛ این فضاپیما قرار است برای حمل و نقل خدمه به ایستگاه فضایی و انجام ماموریت‌های آینده به ماه  استفاده شود.

چین ساخت ایستگاه فضایی خود را زودتر از موعد مقرر تمام کرده و موشک Long March-۵B قرار است در اوایل ماه فوریه به محل پرتاب برسد.

ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۲۴ به کار خود پایان خواهد داد و ایستگاه فضایی چین می‌تواند جایگزین نویدبخشی باشد. سایر آژانس‌های فضایی نیز به دنبال همکاری با  چین هستند ایستگاه فضایی این کشور ممکن است در سال‌های آینده به پایگاه بین‌المللی برای فضانوردان تبدیل شود.

نظر خود را در خصوص خبر” به زودی یک ایستگاه فضایی جدید پرتاب می‌شود”  با ما در میان بگذارید.

نوشته به زودی یک ایستگاه فضایی جدید پرتاب می‌شود اولین بار در تنهایی من. پدیدار شد.

برچسب ها :

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای تنهایی من محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.